Ieteikumi kā kopt apavus, lai tie ilgāk saglabājas skaisti!

Pareizi kopjot apavus, panāk:

  • labi koptu apavu izskatu,
  • ilgāku apavu nēsāšanas laiku,
  • labāku nēsāšanas komfortu.

Apavi lielākoties tiek izgatavoti no ādas, kurai, tāpat kā cilvēka ādai, ir nepieciešama kopšana. Šeit ir daži apavu kopšanas “zelta likumi”, kurus Jums noteikti būtu jāievēro:

– Pirms apavu nēsāšanas Jums vajadzētu impregnēt visu veidu (izņemot lakādas) apavus. Tādejādi katrs materiāls saņem nepieciešamo aizsardzību pret mitrumu un netīrumiem. Impregnējošo vielu vajag uzsmidzināt uz apavu ādas apmēram trīs reizes pēc kārtas, liekot apaviem starplaikos izžūt (ir labāk, ja biežāk uzsmidzina plānu kārtiņu, nekā vienreiz biezu kārtu). Impregnēšanu vajadzētu regulāri atkārtot, jo tā paaugstina aizsardzības spējas pret mitrumu.

– Nekad nežāvējiet slapjus apavus pie krāsns vai radiatoriem!

Tad āda kļūst cieta, sausa un trausla. Tāpēc apavus vajadzētu žāvēt istabas temperatūrā, izmantojot apavu spriegotājus. Žāvēšanai vislabākie ir nelakota koka apavu spriegotāji, jo tie labi uzsūc mitrumu no ādas. Tie izlīdzina apavu rievas, kas rodas tos nēsājot, un apavi iegūst savu pirmatnējo formu.

– No netīriem apaviem Jums vispirms vajadzētu notīrīt lielos netīrumus (piemēram, ar speciālu “netīrumu” suku, mitru drāniņu vai sūkli). Tikai pēc tam vajadzētu sākt ādas kopšanu.

– Mainiet savus apavus katru dienu, tā dodot iespēju ādai izžūt! Cilvēka organisms katru dienu izdala aptuveni vienu degvīna glāzi kāju sviedru, bet apavu izžūšanai ir nepieciešamas apmēram 24 stundas. Apavus mainot, pagarinās to dzīves ilgums. Piemēroti apavu spriegotāji papildus paaugstina formas stabilitāti.

 Lietojiet pareizu apavu kopšanas līdzekli, lai izvairītos no bojājumiem.